назад

Не слідкував за змінами в законах і мало не втратив спадщину

Наприкінці 2022 року у пана Олександра померла сестра. Після похорону чоловік вирішив впорядкувати всі справи покійної сестри, зокрема щодо земельної ділянки, що була в неї у власності.

Пан Олександр зателефонував до нотаріальної контори, щоб дізнатися як діяти. Помічник нотаріуса пояснив, що, оскільки його сестра не залишила заповіту, спадкування буде відбуватися за законом і він є спадкоємцем другої черги. 

«Мені сказали, що оскільки діє воєнний стан я маю 10 місяців, щоб звернутися до нотаріуса. Тож я спокійно збирав всі документи, аж одного дня від знайомої дізнався, що строк на прийняття спадщини змінено – 6 місяців, як і було раніше», – згадує пан Олександр.

Порахувавши всі дати, чоловік зрозумів, що для звернення до нотаріуса в нього залишилося всього чотири дні. Пан Олександр швидко зібрав всі документи і оскільки живе в селі домовився зі своїм знайомим, щоб той відвіз його до нотаріуса.

Напередодні поїздки здоров’я чоловіка раптово погіршилося – через хвилювання загострилася хронічна хвороба серця. Лікар, який прибув на виклик, призначив курс лікування та категорично заборонив будь-які поїздки.

Як тільки самопочуття стало кращим, пан Олександр звернувся до нотаріуса із заявою на прийняття спадщину. Однак йому було відмовлено у зв’язку з пропущенням строку для її прийняття.

По допомогу у розв’язанні проблеми, чоловік звернувся до Захарівського бюро правової допомоги, що на Одещині. Юристи пояснили, що єдиним способом розв’язання питання є звернення до суду із заявою про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.

Як землевласник, чоловік мав право* на вторинну правничу допомогу, отож, представляти її інтереси у суді уповноважили юристку бюро Наталію Заболотну. 

Фахівчиня склала заяву до суду, в якій просила встановити додатковий строк для прийняття спадщини, адже причина, через яку пан Олександр запізнився з подачею заяви була вагомою – його хвороба та заборона лікаря на переміщення. 

Суд заяву задовольнив та надав можливість пану Олександру подати заяву на прийняття спадщину до нотаріуса протягом наступних трьох місяців.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 517/865/23

*З 3 серпня 2023 року власники земельних ділянок у сільській місцевості не мають права на безоплатну вторинну правничу допомогу. Клієнт звернувся раніше — до зміни законодавства.