назад

Не врахували 8 років стажу і відмовили у призначенні пенсії за вислугу років

Пані Наталя все життя пропрацювала в дитячому садочку. Коли досягла пенсійного віку та необхідного стажу, звернулась до Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за вислугу років. Однак отримала відмову – вісім років стажу не зарахували. 

Три роки роботи в дитячому садочку колгоспу не врахували, бо відсутня довідка про встановлений мінімум та фактично відпрацьовані вихододні. І ще п’ять, бо в трудовій книжці була зазначена посада методист, а вона не передбачена переліком, що дає право на пенсію за вислугу років.

Не погоджуючись з цим рішенням, пані Наталя звернулась до Великоолександрівського бюро правничої допомоги. 

Оскільки жінка має статус внутрішньо переміщеної особи, вона має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. 

Допомогти пані Наталі взялася юристка Ольга Соколенко.

Фахівчиня підготувала позовну заяву до суду, в якій просила визнати рішення Пенсійного фонду про відмову у призначенні пенсії за вислугу років протиправним та скасувати його. А також зобов`язати Пенсійний фонд зарахувати до спеціального стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, періоди роботи на посаді вихователя дитячого садка колгоспу та на посаді вихователя-методиста.

В заяві юристка зазначила, що в Пенсійному фонді не врахували всіх записів, зроблених в трудовій книжці. Зокрема, запис щодо прийняття на роботу на посаду методиста було визнано недійсним, про що зазначено у трудовій книжці. Натомість змінено на посаду  вихователь-методист. 

А щодо періоду роботи вихователем в дитячому садочку колгоспу, то в трудовій книжці є відповідний запис, що підтверджує стаж. Тож додаткових документів для підтвердження не потребує. Адже основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а підтвердження трудового стажу на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами можливе лише у випадку її відсутності або відсутності в ній записів.

Суд позов задовольнив повністю. Тепер пані Наталя зможе вийти на пенсію за вислугою років.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:  380/26646/23