назад

Не встиг встановили батьківство відносно сина, бо загинув за Україну — справу довелось вирішувати через суд 

Олена та Василь жили в цивільному шлюбі. У подружжя народились син Степан та донька Оля. Василь визнав батьківство відносно доньки, а син у свідоцтві про народження був записаний зі слів матері. Від початку спільного проживання, хоча не перебували у зареєстрованому шлюбі, але спільно проживали, вели спільне господарство, разом виховували дітей, утримували їх та він виконував усі обов’язки батька дитини. 

Василь хотів встановити батьківство відносно сина, але не встиг — був мобілізований і згодом загинув.

Олена хотіла встановити факт батьківства та внести зміни до актового запису про народження. По допомогу жінка звернулась до Хотинського бюро правничої допомоги, що на Буковині. 

Оскільки середньомісячний дохід жінки не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, вона має право на вторинну правничу допомогу — допомогу зі зверненням до суду. Представляти інтереси жінки уповноважили завідувача бюро Ігоря Ватамана. Юрист зібрав докази та підготував заяву до суду. 

Суд задовольнив заяву жінки — встановив факт батьківства Василя та зобов’язав ДРАЦС внести зміни до актового запису про народження.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 724/983/23