назад

Не звернула уваги на відсутність документа при оформленні спадщини: право на власність довелось доводити в суді

Таїсія – мешканка одного з селищ на Херсонщині. У 2022 році населений пункт був окупований, а будинок пошкоджений, внаслідок артилерійських обстрілів. Після звільнення селища, Таїсія хотіла відновити дім. Однак з’ясувалося, що отримати компенсацію від держави за його пошкодження вона не може, оскільки не є офіційно його власницею.

Річ у тім, що коли Таїсія оформлювала спадщину від батька, вона не звернула увагу, що серед документів немає правовстановлюючих документів на право приватної власності на житловий будинок на ім’я батька. Тож коли жінка звернулась до нотаріуса, той відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину на цей будинок. І порадив звернутися до суду, щоб визнати право власності.

По допомогу Таїсія звернулась до системи БПД — Нововоронцовського бюро правничої допомоги. 

Позаяк жінка є внутрішньо переміщеною особою, вона має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Представляти інтереси Таїсії в суді уповноважили завідувача бюро Максима Галушка. 

Юрист підготував до суду позовну заяву про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом.

Вимоги у заяві юрист обґрунтував тим, що за життя батько клієнтки не встиг оформити в бюро технічної інвентаризації первісну реєстрацію права власності на будинок, оскільки раніше в сільській місцевості таких документів не було. Право власності підтверджувалось записом в погосподарській книзі сільської ради. 

«Відповідно до погосподарських книг та довідок, виданих сільською радою, житловий будинок з будівлями та спорудами є власністю батька Таїсії. Так само як і раніше успадкована земельна ділянка, що була призначена для будівництва й обслуговування цього будинку», – відзначив юрист. 

Суд заяву задовольнив та визнав за Таїсією право власності на житловий будинок з будівлями та спорудами в порядку спадкування після смерті батька. Тепер жінка може подати документи на компенсацію від держави за пошкоджене житло.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 954/609/23