назад

Об’їжджав вибоїну на дорозі — ледь не отримав штраф

До Савранського бюро правової допомоги, що на Одещині, звернувся пан Вадим. Чоловік потребував допомоги в оскарженні постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

Як розповів чоловік, він був проїздом в місті Гайворон, де через поганий стан дороги був змушений виїхати на узбіччя. В цей момент його зупинили працівники поліції.

«На вимогу поліції я зупинився на обочині, де якраз знаходився через те що об`їжджав вибоїну. Надав пояснення щодо пересування узбіччям та документи на перевірку, показав вміст багажника та навіть пройшов перевірку на алкотестері, натомість поліцейський навіть не представився», — згадує Вадим.

Жодних порушень виявлено не було, але згодом чоловіка було повідомлено про складання стосовно нього постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки він нібито неправильно зупинився на вимогу про зупинку та разом з пасажиром не був пристебнутий ременем безпеки. Оскільки зазначене не відповідало дійсності Вадим хотів оскаржити цю постанову в суді.

За справу взявся юрист Віталій Гаврилюк. Вивчивши наявні документи юрист підготував позовну заяву до суду, в якій зокрема зауважив на відсутності жодних доказів, які б підтверджували порушення правил дорожнього руху. В судовому засіданні представниками правоохоронних органів було надано відеозапис подій, однак зазначених в постанові порушень на них зафіксовано не було.

Взявши до уваги всі обставини справи, суд ухвалив рішення про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення та стягнення штрафу з Вадима.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №512/66/23