назад

Очільник Заліщицького бюро правової допомоги захистив у суді права свого клієнта

13 лютого 2017 року до Заліщицького бюро правової допомоги звернувся громадянин П., житель Заліщицького району з обмеженими можливостями  (інвалідність ІІ групи), щодо надання йому правової допомоги — складання позовної заяви та представлення його інтересів у суді. Чоловік добивався повернення свого банківського вкладу на суму 45 174 грн. у зв’язку із ліквідацією банківської установи.

Клієнт розповів, що у 2014 році він уклав договір із банком про грошовий вклад на суму 200 000 грн. Вже у січні 2015 року в банку запровадили тимчасову адміністрацію, а у травні того ж року розпочали процедуру його ліквідації. Громадянин П. стверджував, що у період подачі заяв до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) він хворів та перебував на стаціонарному лікуванні, а тому не міг своєчасно подати заяву з майновими вимогами до банку на суму 45 174 грн. У зв’язку з цим, Фонд не включив чоловіка у список кредиторів.

Чортківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги видавнаказ від 14.02.2017 року №1303/02, яким уповноважив керівника Заліщицького бюро правової допомоги Арсена Нагуляка на надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнту в суді у справі про включення до реєстру акцептованих вимог кредиторів банку.

Представник бюро у процесі захисту прав клієнта опирався на ч. 3 ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закон), котра декларує: Фонд гарантує відшкодування коштів за вкладом, який вкладник має в банку, що в подальшому реорганізувався шляхом перетворення, на тих самих умовах, що і до реорганізації.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 48 Закону Фонд складає реєстр акцептованих вимог кредиторів (вносити зміни до нього) та здійснює заходи щодо задоволення вимог кредиторів.

З огляду на ч. 4 ст. 49 Закону будь-які спори щодо акцептування вимог кредиторів підлягають вирішенню у судовому порядку.

Фахівець бюро підготував заяву до суду та здійснив представництво інтересів клієнта у Заліщицькому районному суді Тернопільської області.

За результатами розгляду справи заяву гр. П. задоволено, 13.09.2017 р. Заліщицький районний суд прийняв рішення про включення чоловіка до реєстру акцептованих вимог кредиторів банку, визнання пропущення строку на подачу вимоги ліквідатора банку про виплату коштів поважним та зобов’язав відповідача визнати громадянина П. кредитором на суму 45 174 грн. і внести його до реєстру кредиторів четвертої черги.