назад

Отримати українське свідоцтво про народження дитини з-за кордону

Катерина з новонародженою донькою виїхала закордон з окупованого Маріуполя. Тікаючи від війни, жінка не підозрювала, що не зможе безперешкодно повернутися в Україну.

В Естонії Катерина отримала посвідку на проживання, облаштувала життя. У неї виникла потреба відвідати Україну, та її з дитиною не пропустили через кордон через відсутність документів, що підтверджують громадянство України.

Річ у тім, що незадовго до початку війни Катерина вийшла заміж та народила доньку. Проте вона не змінила свій паспорт та не зареєструвала народження дитини, як це вимагає українське законодавство.

В окупації вона була вимушена зареєструвати дитину. Таким чином у неї на руках опинилося свідоцтво про народження  дитини, видане на тимчасово окупованій території.

Отже, Катерина опинилася за кордоном фактично без документів.

Зараз Катерина може отримати паспорт громадянки України у Польщі — звернувшись до відокремленого підрозділу ДП «Документ». А от отримати свідоцтво про народження дитини там неможливо.

Вона письмово звернулася до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України, де їй порадили звернутися до системи безоплатної правничої допомоги і допомогли це зробити.

Юристи Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги вивчили обставини справи. Далі налагодили зв’язок з Катериною та її близькою родичкою в Україні та надали правничу консультацію. А потім узгодили правову позицію з Катериною, подали запити і отримали інформацію від органів реєстрації актів цивільного стану та державної міграційної служби, підготували заяву до суду про встановлення факту народження на окупованій території та подали її до Солом’янського районного суду.

Суд розглянув справу та виніс рішення, яким встановив факт народження доньки Катерини.

Тепер жінка зможе отримати свідоцтво про народження дитини.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №760/15180/23