назад

Пенсійний фонд не врахував понад десять років страхового стажу й відмовив чоловікові в призначенні пенсії – допомогли в бюро правової допомоги

Поширеною причиною відмови в призначенні пенсії Пенсійним фондом України є брак страхового стажу. На жаль, трапляються випадки, коли насправді людина відпрацювала необхідний період, проте з різних причин, зокрема через описки при веденні трудових книжок, ці місяці чи навіть роки їй не зараховують.

У такій ситуації опинився клієнт Шепетівського бюро правової допомоги, пан Василь. Органи пенсійного фонду України не зарахували чоловікові до стажу  понад десять років, які він чесно відпрацював. Причини банальні – кадровик будівельної організації не записав її назву при прийнятті на роботу, а керівництво транспортного кооперативу засвідчило запис від 1996 року ще радянською печаткою.

Щоб допомогти чоловікові, завідувач Шепетівського бюро правової допомоги Євген Бондар підготував позовну заяву до Хмельницького окружного адміністративного суду. У заяві він наголосив, що працівник не несе відповідальності за правильність ведення записів роботодавцем. Як аргумент також використав практику Верховного Суду України. Зокрема, вказав, що в постанові від 24.05.2018 у справі №490/12392/16-а зазначено, що певні недоліки щодо заповнення трудової книжки не можуть бути підставою для неврахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії.

Щоправда, в справі пана Василя був ще один нюанс. Певний час, ще до здобуття Україною незалежності, він мешкав у Автономній Республіці Крим, де працював у колгоспі та призивався до армії. Тому довідки про періоди роботи та військової служби в клієнта були лише від окупаційних органів рф.

Однак, як зазначив у позові юрист, злочинні дії країни-агресора не повинні призводити до позбавлення особи права на пенсійне забезпечення.

Суд погодився із наведеними аргументами та задовольнив вимоги пана Василя й зобов’язав Головне управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити чоловікові зароблену пенсію з дня досягнення ним пенсійного віку.

Пенсійний фонд подав у справі апеляційну скаргу. Проте оскаржити попереднє рішення не вдалося, а пан Василь вже отримав першу пенсію.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 560/4119/22