назад

Пенсіонерові допомогли повернути частину безпідставно стягнутих з нього коштів

Майже 5 тис. гривень стягнули з пенсії Володимира Івановича відповідно до виконавчого напису приватного нотаріуса. Проте згодом суд визнав цей виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню. З проханням допомогти повернути кошти чоловік звернувся до Козятинського бюро правової допомоги.

Як з’ясували юристи, виконавчий напис про стягнення заборгованості за кредитним договором нотаріус вчинив на підставі звернення банку. Відтак приватний виконавець відкрив виконавче провадження та стягнув із пенсійних виплат Володимира Івановича частину коштів.

Через певний час суд визнав виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню, утім гроші з пенсії вже вирахували.

У системі безоплатної правової допомоги чоловікові, який має низький дохід, а отже — право на безоплатну вторинну правову допомогу, призначили адвоката Вадима Голівського, що співпрацює з системою БПД.

Щоб повернути клієнтові безпідставно стягнуті з нього кошти, адвокат звернувся до суду. У позовній заяві він просив стягнути гроші з банку та з приватного виконавця.

«Підставою для набуття банком коштів став напис нотаріуса. Та оскільки рішенням суду напис визнано таким, що не підлягає виконанню, то правової підстави для стягнення коштів наразі немає і вони підлягають поверненню», — зазначив Вадим Голівський.

Суд розглянув справу та дійшов висновку, що позивач не довів протиправності дій приватного виконавця, тому вимога про стягнення коштів з виконавця задоволенню не підлягає. Щодо вимоги про стягнення грошей з банку, то в цій частині суд вирішив позов задовольнити й стягнути з фінансової установи 3,5 тис. гривень на користь Володимира Івановича.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 758/9122/22.