назад

Пенсіонеру помилково нарахували заборгованість за комунальні послуги — накази про стягнення оскаржили в суді

Пан В’ячеслав — пенсіонер. Він мешкає в одному з багатоквартирних будинків Шепетівки. Чоловік завжди ретельно стежить за показниками лічильників і намагається вчасно сплачувати за комунальні послуги.

Несподівано для себе пан В’ячеслав отримав судовий наказ про стягнення з нього боргу за послуги управління житловим будинком. Крім того, йому зателефонував державний виконавець і повідомив про необхідність примусово сплатити борг за постачання газу. Чоловік вирішив не гаяти часу і одразу звернувся до Шепетівського бюро правової допомоги. Оскільки на судові засідання його не викликали і він не мав можливості довести, що заборгованості немає, пенсіонер вирішив оскаржувати судові накази.

Як з’ясували юристи, за послуги управління житловим будинком з пенсії клієнта мали стягнути на користь надавача послуг 8098 грн боргу. При цьому в платіжках вказано помилкові дані, зокрема більша площа квартири, на яку нараховувалися послуги. Крім того, заява про видачу судового наказу подана з порушенням строків позовної давності.

Щодо заборгованості за послуги з постачання природного газу, то її нарахували в сумі 700 грн. Рішення суду про стягнення пан В’ячеслав не отримував, а про його існування дізнався через пів року після ухвалення, від державного виконавця, який зв’язався із чоловіком щодо примусової сплати коштів. За словами клієнта, розбіжності в показниках були зумовлені тим, що попередній постачальник газу повідомив новому помилкові цифри.

Оскільки пан В’ячеслав має низький дохід, держава гарантує йому безоплатну вторинну правничу допомогу, тобто безоплатні послуги юриста або адвоката, який співпрацює з системою БПД, для представництва інтересів у суді.

Надавати клієнтові допомогу доручили завідувачу Шепетівського бюро правової допомоги Євгену Бондарю. Юрист склав заяви про скасування судових наказів. Шепетівський міськрайонний суд, заслухавши кожну зі справ, скасував раніше винесені судові накази. Надавачі послуг більш не пред’являли претензій до пана В’ячеслава.

Ці справи в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 688/286/23, 688/3263/22.