назад

Перекваліфікація злочину та призначення мінімального розміру покарання

Адвокат Гречуха Віталій Іванович.
Доручення № 023-0000849 від 23.06.2016 року.
Провадження № 12015250190000100.

Кваліфікація діяння: ч.3 ст.185 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 6 років).

 

На стадії досудового слідства громадянин Г.І.М. обвинувачувався в тому, що він маючи не зняту та не погашену в установленому чинним законодавством судимість, шляхом вільного доступу до майна, з двору будинковолодіння в смт. Стеблів, умисно, з корисливих мотивів, вчинив таємну крадіжку мопеда, що стояв у дворі вказаного будинковолодіння під навісом та розпорядився на власний розсуд, чим завдав значної матеріальної шкоди потерпілому.
Дії обвинуваченого органом досудового слідства кваліфіковані як крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому.
Судовий розгляд здійснювався Корсунь-Шевченківським районним судом Черкаської області. Захисник Віталій Гречуха, який діяв за дорученням Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області, ретельно проаналізувавши матеріали справи, завдяки своєму професійному досвіду домігся того, щоб його підзахисному змінили обвинувачення та призначили мінімальний розмір покарання.
Таким чином суд, враховуючи доводи адвоката, дії Г.І.М. за ч. 3 ст. 185 КК України перекваліфікував на ч. 1 ст. 185 КК України та призначив покарання у виді 1 року позбавлення волі.