назад

Перерахунок пенсії військовим пенсіонерам з врахування додаткових видів грошового забезпечення

Досить часто до бюро правової допомоги звертаються військові пенсіонери щодо проведення Пенсійним Фондом України з 01 січня 2018 року перерахунку пенсії в неповному обсязі без врахування додаткових видів грошового забезпечення.

 

Якщо Ви пенсіонер, отримуєте пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а після 01.01.2018 року основний розмір пенсії перераховувався виключно виходячи із сум посадового окладу, окладу за військове звання та процентної надбавки за вислугу років, то Ви маєте право на врахування додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) під час здійснення перерахунку.

 

01.01.2018 року у всіх військових пенсіонерів виникло право на здійснення перерахунку їхньої пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, якою збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, але додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії) не враховувалися.

 

В той же час рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року по справі № 826/3858/18 року визнано протиправними та нечинними неврахування додаткових видів грошового забезпечення під час здійснення перерахунку. Це рішення залишено в силі відповідно до постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року.

Таким чином, з 05.03.2019р. (з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсії усім військовим пенсіонерам з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат,премій).

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

Рекомендуємо військовим пенсіонерам звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою про складення та подання до  ПФУ в області довідки про розмір їх грошового забезпечення із обов`язковим зазначенням відомостей про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії станом на 05.03.2019 року.

Отримавши таку довідку орган ПФУ повинен провести перерахунок пенсії.

У випадку відмови Територіального центру комплектування та соціальної підтримки  від вчинення вищевказаних дій, або відмови органу ПФУ здійснити перерахунок пенсії,  рекомендуємо оскаржити ці дії шляхом подання позовної заяви до  Окружного адміністративного суду.