назад

Переселенці з Херсонщини допомогли встановити факт смерті матері

Катерина — мешканка деокупованого селища на Херсонщині. В окупації вона опинилася разом з матір’ю. Через деякий час матір жінки померла. Коли селище звільнили ЗСУ, Катерина звернулася до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, щоб отримати свідоцтво про смерть. Однак отримала письмову відмову, адже єдиним документом, що мала жінка, була довідка, видана медичною сестрою в довільній формі.

За таких умов єдиним варіантом для розв’язання питання є звернення до суду. По допомогу Катерина звернулася до Великоолександрівського бюро правової допомоги. 

Оскільки жінка є внутрішньо переміщеною особою вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси призначили завідувачку бюро Ольгу Соколенко.

«В своїй практиці я неодноразово стикалася з подібними справами клієнтів, що переїхали з Донецької та Луганської областей. Однак для мешканців Херсонщини, які не знайомі із законодавчими аспектами, ці ситуації є важкими. Серед іншого, вони бояться й осуду за те що зверталися по отримання документів про смерть рідних до окупаційної влади», — розповідає Ольга Соколенко.

Юристка вивчила обставини справи та склала до суду заяву про встановлення факту смерті на окупованій території. 

Суд позов задовольнив.  Наразі Катерина вже отримала свідоцтво про смерть матері.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 650/432/23