назад

Переселенці з Криму допомогли поновити пенсію

Пані Наталя є корінною кримчанкою. З 1999 року вийшла на пенсію, проте з квітня 2014 року їй припинили виплачувати пенсію через окупацію Криму рф. Через стан здоров’я пані Наталя не мала можливості регулярно виїжджати на підконтрольну Україні територію для отримання пенсійних виплат. Проте у 2022 жінка все-таки переїхала до Одеси, де отримала статус внутрішньо переміщеної особи. З метою поновлення пенсії, вона звернулась до пенсійного фонду, проте їй усно відмовили і пояснили, що необхідно звернутися з письмовою заявою з певним переліком документів.

Наталя зібрала документи і повторно звернулась до пенсійного фонду вже з письмовою заявою. Проте знову отримала відмову, вже через не надання документа щодо припинення виплати пенсії за попереднім місцем проживання.

Жінка не погодилась з такою відмовою і звернулась до Одеського бюро правової допомоги № 4 з проханням надати правничу допомогу у  питанні оскарження неправомірної відмови пенсійного фонду у поновленні їй пенсії.

Пані Наталя як внутрішньо переміщена особа має право на всі види правничих послуг від системи БПД. Тож, представляти її інтереси у суді призначили адвокатку Юлію Матерборчук, яка співпрацює з системою БПД.

Ознайомившись з відмовою пенсійного фонду адвокатка Юлія Матерборчук склала та  направила до суду позовну заяву.

«Відмова пенсійного фонду є суто формальною та не обґрунтованою, оскільки вони не зазначили що це за документ щодо припинення виплати пенсії за попереднім місцем проживання, яким чином можна його отримати та яким нормативно-правовим актом передбачено подання такого документа», — зазначає Юлія Матерборчук.

Суд заяву задовольнив в повному обсязі, визнавши протиправною та скасувавши відмову  у поновленні пенсії пані Наталії, а також зобов’язавши пенсійний фонд поновити пенсію жінці з моменту її звернення із заявою про поновлення.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:  420/11005/23.