назад

Переселенцю з Донеччини допомогли усиновити дитину дружини від попереднього шлюбу

Олександр приїхав на Вінниччину з Донецької області після початку повномасштабної війни. Разом із дружиною Оксаною чоловік виховує трьох дітей. Наймолодшому спільному синові ще немає й року, а двоє старших — сини Оксани від попереднього чоловіка. Одного з хлопчиків Олександр вже усиновив за спільною з дружиною заявою, адже батько дитини був записаний зі слів матері.

До юристів Козятинського бюро правової допомоги чоловік звернувся, коли вирішив усиновити ще й старшого сина дружини.

Він розповів, що однаково дбає про всіх дітей, а всі хлопчики називають його татом, тож він має намір офіційно стати батьком і найстаршому з них.

Оскільки Олександр має статус внутрішньо переміщеної особи, він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти його інтереси доручили адвокатці Ганні Кучер, яка співпрацює з системою БПД.

До заяви про усиновлення та внесення змін до актового запису про народження дитини адвокатка додала нотаріально завірену заяву батька дитини про те, що він не заперечує проти позбавлення його батьківських прав та дає згоду на усиновлення свого старшого сина.

Вона також зазначила, що Олександр працює і має стабільний дохід, не хворіє на тяжкі та хронічні захворювання, проявляє до хлопчика батьківську турботу, спроможний забезпечити йому належне виховання, навчання та утримання.

Суд ухвалив задовольнити заяву Олександра щодо усиновлення та внести зміни до актового запису про народження дитини.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 133/262/23.