назад

Переселенець з Донеччини відсудив пенсію зі зниженням пенсійного віку

Адвокат, який надає безоплатну правову допомогу, Віталій Хомюк допоміг клієнту у судовому порядку визнати рішення Управління Пенсійного фонду протиправним щодо відмови в призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку.

Пан Ігор (ім’я клієнта змінене) звернувся за отриманням правової допомоги до Сарненського місцевого центру для оскарження в судовому порядку рішення Управління Пенсійного фонду України (УПФУ) у Сарненському районі про відмову у призначенні та виплаті пенсії зі зниженням пенсійного віку.

УПФУ відмовило у призначенні пенсії на пільгових умовах згідно зі ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у зв’язку з відсутністю документів, з яких можливо встановити дати виїзду в зони відчуження.

Призначений за дорученням місцевого центру адвокат Віталій Хомюк в інтересах клієнта звернувся до суду з позовом про визнання неправомірним рішення про відмову в призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку та зобов’язанням призначити та виплачувати таку пенсію. Представник позивача дав суду пояснення з приводу заявлених вимог, звернувши увагу на те, що робота пана Ігоря в зоні, перебування в якій дає право на пільгову пенсію, наявність документів, що підтверджують вказаний факт, та статус позивача (категорія 2 учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС) є підставою для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку, а неможливість позивача надати саме такі документи, які вимагає УПФУ, не має бути причиною відмови у призначенні пенсії.

Постановою Сарненського районного суду рівненської області від 25 травня 2016 року визнано неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі щодо відмови у призначенні клієнту адвоката Віталія Хомюка пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку та зобов’язано призначити відповідну пенсію відповідно до ст. 55 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з часу звернення із заявою про призначенням пенсії.

Адвокат діяв за дорученням Сарненського місцевого центру № 017/3-0000066 від 27.10.2015 та надав послуги клієнту за рахунок держави.

Довідково.  Сарненський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою м. Сарни, вул. Широка, 22 (другий поверх приміщення «Приватбанку»). Тел.: (03655) 3-22-20, (067) 856 74 35.