назад

Переселенка відстояла право на отримання статусу жительки гірського населеного пункту

Пані Галина має статус внутрішньо переміщеної особи — весною 2022 року переїхала до м. Надвірна, що на Івано-Франківщині.

Це місто знаходиться в гірській місцевості, його жителі мають право на отримання статусу жителя гірського населеного пункту.

Такий статус дає пільги, зокрема:

  1. Розмір державних пенсій, стипендій, всіх видів державної матеріальної допомоги збільшується на 20 відсотків.
  2. Тарифні ставки та посадові оклади працівників підвищуються на 25 відсотків.

Тож пані Галина написала до міської ради заяву з проханням встановити їй цей статус і видати посвідчення.

Міська рада відмовила, спираючись на те, що переселенці тимчасово проживають/перебувають там, куди вони перемістилися, і ВПО немає в переліку осіб, які мають право на отримання цього статусу.

Жінка вважала таку відмову протиправною, тому звернулась до Надвірнянського бюро правничої допомоги.

Оскільки пані Галина переселенка, вона має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти її  інтереси у суді доручили адвокату, який співпрацює з системою БПД Олегу Лісодіду.

Адвокат склав позовну заяву із вимогами визнати протиправними дії міської ради щодо відмови у наданні пані Галині статусу особи, яка проживає на території гірського населеного пункту, та зобов`язати міську раду видати клієнтці посвідчення особи, яка проживає на території гірського населеного пункту.

У заяві адвокат зазначив, що довідка про взяття на облік пані Галину як внутрішньо переміщену особу і є доказом її проживання на території гірського населеного пункту.

Суд дійшов висновку, що оскільки жінка понад пів року проживає у м. Надвірна — таке проживання, слід вважати постійним, а тому наявні всі підстави для надання їй цього статусу та видачі посвідчення.

Відтак суд вирішив визнати протиправними дії Надвірнянської міської ради Івано-Франківської області щодо відмови у наданні статусу особи, яка проживає на території гірського населеного пункту та видачі посвідчення встановленого зразка. Та зобов’язав міську раду видати пані Галині посвідчення особи, яка проживає на території гірського населеного пункту.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень №300/7537/23.