назад

Підприємство не сплачувало страховий внесок — не причина відмовити у пенсії

Ольга отримала відмову Головного управління Пенсійного фонду України у призначенні їй пенсії за віком. Жінці не зарахували до страхового стажу півтора року роботи в ТОВ через відсутність в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомостей про її роботу у цей період.

У трудовій написано, що Ольга працювала у цьому ТОВ три роки, та половину цього часу ТОВ не платило соціальний внесок. І в Пенсійному фонді сказали, що тепер цей період не зарахують до її страхового стажу.

Ольга вирішила захищати свої інтереси та звернулася до Недригайлівського бюро правової допомоги.

Оскільки середньомісячний дохід Ольги не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси у суді  доручили юристці Ірині Валюх.

Вона, проаналізувавши надані клієнткою документи, склала та подала до суду позовну заяву про визнання дій Пенсійного фонду України протиправними та зобов’язання вчинити дії.

У позові юристка зазначила, що відповідно до законодавства, її клієнтка не повинна відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов’язку щодо сплати страхових внесків. А отже, факт несплати підприємством страхових внесків не може бути підставою для незарахування до страхового стажу періодів її роботи.

«Обов`язок зі сплати страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника», — коментує Ірина Валюх.

Суд взяв до уваги аргументи юристки та визнав протиправними дії Пенсійного фонду України та зобов’язав його включити до страхового стажу Ольги зазначений спірний період роботи. 

Тепер жінка може скористатися своїм правом на пенсійне забезпечення.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 480/4675/23.