назад

Підзахисному адвоката Жовтана Юрія загрожувало ув’язнення строком до 15 років за злочин, якого він не вчинював.

Громадянин Ю. був обвинувачений у скоєнні особливого тяжкого злочину за ч. 4 ст. 187 КК України (напад, вчинений за попередньою змовою групою осіб, спрямований на заволодіння майном, поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень), яке карається позбавленням волі до 15 років. Також він мав понести покарання до 10 років позбавлення волі за ч.2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене групою осіб, яке спричинило смерть потерпілого). За версією слідства, Ю. спільно з другим обвинуваченим здійснили напад на чоловіка, викрали його гаманець та завдали потерпілому тілесних ушкоджень, від яких останній помер.

Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги було видано доручення № 5273 від 22.10.2014 адвокату Жовтану Юрію для здійснення захисту Ю.

У результаті професійних дій адвоката Жовтана Юрія відбулася перекваліфікація дій його підзахисного. Особливо тяжкий злочин було перекваліфіковано у злочин невеликої тяжкості за ч.1 ст. 135 КК України (завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження).Покарання за нього -обмеження або позбавлення волі на строк до двох років.

Згідно зі ст. 45 КК України, оскільки підзахисний вперше вчинив злочин невеликої тяжкості та у зв’язку з його дійовим каяттям та активному сприянню розкриттю злочину, Приморський районний суд м. Одеси ухвалою від 30.12.2015задовольнив клопотання адвоката щодо звільнення його клієнта від кримінальної відповідальності.