назад

Поліцейська не роз’яснила права — штраф за порушення ПДР скасував суд

Валентину оштрафували на 255 грн за перехід дороги в невстановленому місці. 

Валентина не погодилась: за її словами, вона знаходилася на пішохідному острівці безпеки і нічого не порушувала, коли до неї підійшла працівниця поліції і повідомила про порушення правил дорожнього руху. 

Та поліцейська при складанні постанови порушила порядок розгляду справи, а саме не повідомила Валентину про початок розгляду справи, не роз`яснила їй права, не надала можливості заявити про відкладення розгляду справи та залучити захисника.

Тому Валентина вирішила захищати свої права і звернулася до системи БПД — Охтирського бюро правової допомоги.

Валентина має інвалідність ІІІ групи, її середньомісячний дохід не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, це дає їй право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти інтереси клієнтки у суді доручили адвокату, що співпрацює з системою безоплатної правничої допомоги, Олександру Кудіну.

Адвокат узгодив з Валентиною правову позицію, зібрав необхідні документи, склав та подав до суду позовну заяву про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі.

У позові Олександр Кудін акцентував увагу на тому, що при винесенні оскаржуваної постанови працівниця поліції порушила порядок розгляду справи, а саме: 

  • поліціянтка не пред’явила свого посвідчення; 
  • справу розглянули за відсутності Валентини; 
  • її не повідомили про суть правопорушення та не надала докази вчинення такого правопорушення, а також не роз’яснила її права.

Таким чином, оскаржувана постанова була винесена всупереч вимогам ст. 278, 279 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з грубим порушенням ст. 268 цього ж кодексу.

Дослідивши надані докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, оскільки відповідач у справі належним чином не довів доказами факт порушення правил дорожнього руху, задовольнив позов, скасував постанову про притягнення Валентини до адміністративної відповідальності.

Справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 583/5950/23.