назад

Понад 140 тисяч гривень компенсації виплатить засуджений за завдання тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть, матері померлого

Син Марії Артем помер у лікарні від тяжких тілесних ушкоджень, яких йому завдав сусід під час застілля. Чоловіки разом святкували Новий рік, розпиваючи спиртне. Сварка, яка виникла між спʼянілими сусідами, швидко переросла в жорстоку бійку.

Матір померлого визнали потерпілою у кримінальному провадженні. Згорьована жінка наполягала на застосуванні до обвинуваченого максимального покарання та стягнення з нього матеріальної шкоди у розмірі 40 970 гривень та моральної в сумі 100 000 гривень.

Адвокатка Ольга Нагорнюк, якій у Звягельському місцевому центрі з надання БВПД доручили представляти інтереси Марії, склала до суду цивільний позов про відшкодування матері померлого моральної та матеріальної шкоди, завданої злочином.

Суд визнав сусіда винним у завданні Артему умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили його смерть, і визначив покарання за частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України у вигляді 8 років і 6 місяців позбавлення волі.

Як зазначила адвокатка, суд обрав обвинуваченому досить суворе покарання, зважаючи насамперед на тяжкі наслідки правопорушення,  а також на наявність обставин, що обтяжують відповідальність, зокрема вчинення кримінального правопорушення особою, що перебувала у стані алкогольного сп`яніння. Крім того, до уваги взяли й характеристику підсудного: він не працює, не має постійного місця проживання, раніше судимий, а вину у вчиненні тяжких тілесних ушкоджень не визнав.

Суд також врахував обставини справи, характер та обсяг завданої шкоди, вимушені зміни у житті потерпілої та визнав відповідною суму моральної шкоди, яку вимагала матір померлого. А відтак вирішив задовільнити цивільний позов Марії та стягнути із засудженого відшкодування моральної шкоди в сумі 100 000 гривень, а також матеріальної шкоди в сумі 40 970 гривень.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 285/954/22