назад

Понад 20 років відпрацювала в колгоспі, а потім мусила доводити це у суді

Алла — внутрішня переселенка з Ізюмського району Харківщини до Красноградського. Її дім повністю зруйнований. З чоловіком вони облаштовуються на новому місці.

Щоб оформити пенсію за віком вона звернулася до Пенсійного фонду України. Однак їй відмовили у призначенні пенсії: до страхового стажу не зарахували понад 20 років роботи у колгоспі, через відсутність уточнюючої довідки про встановлений мінімум та фактично відпрацьовані вихододні, виданої на підставі первинних документів.

Цю довідку вона фізично не може отримати через те, що архівна установа, де зберігалися потрібні документи, згоріла під час окупації.

Крім цього, у трудовій книжці жінки дата наказу про звільнення нечитабельна та період роботи не підтверджено даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Так Аллі повідомили, що з 30 необхідних років страхового стажу, вона має лише близько 6.

Щоб захистити своє право на пенсійне забезпечення Алла звернулася до Сахновщинського бюро правової допомоги.

Жінка має статус внутрішньо переміщеної особи, а отже і право на безоплатну вторинну правничу допомогу (допомогу із зверненням до суду).

Представляти її інтереси у суді доручили юристці  Людмилі Клімовій. Вона підготувала та подала до суду позов до Головного управління Пенсійного фонду України про визнання його дій протиправними та зобов’язання його зарахувати до страхового стажу спірні періоди трудової діяльності.

У позові юристка наголошувала, що підставою для призначення пенсії є відповідний стаж роботи.

Оформлення документів підприємства і заповнення трудової — не було обов’язком Алли, а отже не може мати для неї негативні наслідки, впливати на її права та інтереси, а також не може бути підставою вважати такі відомості про трудовий стаж неправдивими.

Суд погодився з правовою позицією юристки та частково задовольнив позовні вимоги клієнтки. Зобов’язав його зарахувати до страхового стажу пані Алли періоди роботи в колгоспі відповідно до трудової книжки та врахувати при призначенні пенсії за віком, а це близько 24 років.

Ця справа в Єдиному реєстрі судових рішень: № 520/23555/23.