назад

Порушення не довели, а штраф наклали

Коли Віктор прийшов додому, помітив, що з його обійстя зникли кури. Пошук результатів не дав, тож чоловік запідозрив крадіжку й викликав поліцію.

Правоохоронці, які прибули на виклик, обставин ситуації не з’ясовували, натомість склали постанову за статтею 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення про притягнення Віктора до адміністративної відповідальності за завідомо неправдивий виклик. Відповідно до постанови чоловік мав би сплатити 3 400 гривень штрафу.

Віктора така несправедливість обурила. По консультацію чоловік звернувся до Хмільницького бюро правової допомоги.

Оскільки Віктор як малозабезпечена особа має право на безоплатну вторинну правову допомогу, представляти його інтереси в суді доручили адвокатці Юлії Тимощук, яка співпрацює з системою безоплатної правової допомоги.

Спілкуючись з клієнтом, адвокатка зʼясувала, що він не має навіть копії складеного на нього протоколу. Тож підготувала адвокатський запит до поліції про надання документу для ознайомлення, а відтак склала позовну заяву. У заяві Юлія Тимощук просила скасувати постанову та поновити строки звернення до суду, оскільки постанову винесли ще в жовтні 2022 року, а ознайомився з нею Віктор лише у лютому 2023 року.

У результаті строки звернення до суду з позовом щодо оскарження постанови для захисту прав були поновлені.

Під час розгляду справи в суді представник відповідача не зміг надати жодних доказів, які б підтверджували, що Віктор скоїв адміністративне правопорушення. Тож суд ухвалив рішення скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, а справу про адміністративне правопорушення – закрити.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 149/663/23