назад

Порушення ПДР не було, а штраф безпідставний – рішення суду в справі клієнта системи БПД

Клієнтові Кам’янець-Подільського бюро правової допомоги допомогли довести, що він не порушував Правил дорожнього руху, а складена на нього постанова про адміністративне правопорушення – безпідставна.

Пан Микола, який звернувся до Кам’янець-Подільського бюро правової допомоги, розповів, що на нього склали постанову за порушення правил дорожнього руху. Відповідно до цієї постанови чоловік мав би сплатити 510 гривень штрафу. Проте клієнт запевняв, що жодного порушення він не вчиняв і має намір довести це в суді.

Відповідно до постанови, складеної інспектором поліції, пан Микола не надав перевагу в русі автомобілю, який рухався кругом на перехресті з круговим рухом. При цьому в Правилах дорожнього руху (пункт 16.12) зазначено, що на перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух.

За словами клієнта, вантажний автомобіль MAN, який рухався по кругу і якому він начебто не надав дорогу, пригальмував перед великою вибоїною, яка є на тому відрізку шляху, тож швидкість вантажівки становила близько 5 км/год. Тому, коли пан Микола виїхав на круг, він жодним чином не заважав  руху цього авто.

Оскільки заявник має інвалідність, держава гарантує йому безоплатну вторинну правову допомогу, тобто послуги представництва в суді. Представляти інтереси пана Миколи доручили адвокатові Василю Романову, який співпрацює з системою безоплатної правової допомоги.

Адвокат у позовній заяві виклав всі обставини справи. Він також зазначив, що інспектор поліції не оголошував його клієнтові текст постанови, не роз’яснював його права та не надав жодних доказів його вини, а  водія MAN ніхто не опитував.

Позаяк відповідач не надав доказів вини пана Миколи, а в процесі розгляду справи таких доказів не здобуто, Кам`янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області дійшов висновку про відсутність складу адмінправопорушення в діях пана Миколи. А відтак задовольнив позов, скасувавши постанову про накладення штрафу та закривши відповідне провадження.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:676/5061/22