назад

Порушено ваші права та законні інтереси – звертайтеся за правовою допомогою

19121 1 2Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (надалі – Закон) право на безоплатну правову допомогу це гарантована Конституцією України можливість усіх осіб, які перебувають під юрисдикцією України отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб (стаття 14 Закону) отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.

Безоплатна первинна правова допомога (надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру, крім документів процесуального характеру; надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації) в Україні надається органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами приватного права, спеціалізованими установами, центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна вторинна правова допомога це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального Gubirevхарактеру.

Кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Адвокат Габуєв Георгій Юрійович допоміг клієнтці відновити газопостачання до будинку. Ще в 2016 працівниками ПАТ “Запоріжгаз” було неправомірно відключено будинок Світлани від газопостачання буцімто через аварійний стан ділянки зовнішнього газопроводу до будинку. Майже 2 роки жінка не могла захистити свої права та змусити компанію газопостачання відновити подачу газу до житла. Для вирішення цього питання Світлана звернулася за допомогою до Другого запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де їй призначили адвоката Габуєва Г.Ю. Адвокат підготував та направив до суду позовну заяву про визнання дій ПАТ»Запоріжгаз» протиправними та зобов’язання відновити газопостачання. Проте суд відмовив у задоволенні позову. Адвокат, не погодившись з таким рішенням, оскаржив його до Апеляційного суду. Завдяки наполегливості та кваліфікованим діям адвоката Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та задовольнив позовні вимоги у повному обсязі, зобов’язавши ПАТ»Запоріжгаз» відновити газопостачання.

GrebovaАдвокат Грибова Ірина Вікторівна допомогла учаснику АТО отримати невиплачену в повному обсязі грошову компенсацію вартості за речове майно на суму 4681 гривень. Через захворювання, пов’язане із захистом Батьківщини та встановленням інвалідності 2 групи, Федір змушений був демобілізуватися з військової служби. У зв’язку з цим йому належала до виплати грошова компенсація за неотримане речове майно на суму 24007,18 грн. Проте з невідомих причин йому не доплатили 4681, 40 грн. Всі спроби військовослужбовця самостійно отримати належні кошти результату не дали. В зв’язку з цим він звернувся за допомогою до Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де йому призначили адвоката Грибову І.В. для вирішення зазначеного питання. На підставі наявних та зібраних доказів адвокат підготувала позовну заяву до Запорізького адміністративного суду з вимогою зобов’язати відповідача виплатити недоплачену грошову компенсацію за не отримане речове майно в сумі 4681 грн. Суд задовольнив позовні вимоги у повному обсязі, права військовослужбовця були відновлені.

До уваги! За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до центрів з надання безоплатної правової допомоги.

Адреси та телефони центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги можна дізнатися зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).