назад

Посадили за ґрати за порушення обмежувального припису

Валентина — багатодітна матір. Жінка звикла до скандалів з п’яним чоловіком, стусанів і синців на обличчі. Та через страх ніколи й нікому не скаржилася на домашнє насильство.

Аж ось під гарячу руку батька потрапила і старша донька Юлія. Декілька днів дитина була вдома, а коли прийшла до школи, то вчителі помітили сліди побиття на її тілі. Дівчинку помістили до лікарні.

Щоб захистити Юлію від батька, представники поліції повідомили про цей випадок службу у справах дітей та Криворізьке бюро правової допомоги №1.  У системі БПД представляти інтереси дитини доручили адвокатці Наталії Радіоновій.

Адвокатка склала позов про винесення обмежувального припису відносно батька-кривдника. Йому заборонили наближатися до доньки.

Про те, що від насильства потерпає також матір Юлії, зʼясували під час засідання міждисциплінарної комісії, яка зібралася для надання необхідної допомоги дівчинці. Фахівці системи БПД допомогли жінці скласти заяву до поліції. А для захисту інтересів Валентини та двох інших її дітей призначили адвокатку Аліну Глазунову. Адвокатка домоглася винесення обмежувальних приписів, якими від кривдника захистили й інших членів родини: батькові на пів року заборонили перебувати в спільному житлі та наближатися до жінки та дітей.

Згодом Наталія Радіонова та Аліна Глазунова подбали про продовження обмежувального припису ще на 6 місяців.

Проте кривдник на заборони не зважав. Чоловік намагався потрапити до будинку, погрожував сокирою. За порушення обмежувального припису поліція відкрила щодо чоловіка-кривдника кримінальне провадження за ст. 390-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років.

Представляти інтереси цієї родини, тепер вже як потерпілих у кримінальній справі, доручили адвокатці Наталії Радіоновій. Розглянувши справу, суд призначив кривдникові покарання — 5 місяців арешту.

Життя Валентини та її трьох дітей змінилося: старша донька Юлія продовжила навчання в ліцеї, дитинство молодших дітей більше не затьмарене страхом і скандалами. Адвокатка Аліна Глазунова допомогла жінці розірвати шлюб та стягнути аліменти з колишнього чоловіка на утримання дітей.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 177/768/21