назад

Посадили за грати за порушення обмежувального припису

Валентина – багатодітна матір. Разом з чоловіком вона виховувала трьох дітей. Питання про домашнє насильство вона ніколи не піднімала. Звикла до постійних п’яних розбірок, з’ясувань стосунків, стусанів  –  просто боялася та  пристосовувалася.  Про ситуацію в цій родині знали всі сусіди. Аж ось під гарячу руку батька потрапила і Юлія, старша донька. Батько відшмагав її стільцем. Декілька днів дитина була вдома, а коли прийшла до школи, то вчителі помітили завдану їй шкоду. Дівчинку помістили до лікарні. А представляти її інтереси Криворізький місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги в офіційному порядку доручив адвокатці Наталії Радіоновій. Юристка склала позов щодо винесення обмежувального припису й добилась позитивного рішення суду. Також було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України.

Згодом, реагуючи  відповідно до Порядку, визначеного Постановою Кабінету Міністрів України №585 від 01.06.2020, місцеві служби зібрались на засідання міждисциплінарної команди. Матір на зустрічі пояснила свою бездіяльність тим, що й вона сама потерпала від домашнього насильства. Врешті, вона також написала відповідну заяву до поліції. Їй та двом іншим дітям також було призначено адвоката за рахунок держави. Було винесено обмежувальні приписи й щодо решти родини, про що подбала адвокатка Аліна Глазунова.

Завдяки роботі адвокатів системи безоплатної правової допомоги батько-кривдник мав забратись з житла та не наближатись до жінки й дітей. Але документ на нього не подіяв. Він вчиняв спроби потрапити до будинку, погрожував сокирою. Уся родина перебувала в жаху. Рятувати жінку з дітьми від батька-дебошира приїжджали і поліція, яка вже знала про ситуацію в родині, й староста села. Як то кажуть, усім миром родину вберегли. Разом з тим – за порушення обмежувального припису стосовно потерпілих від домашнього насильства на батька-кривдника було відкрито кримінальну справу.

Криворізький центр безоплатної правової допомоги знову доручив представляти інтереси цієї родини , тепер вже як потерпілих у кримінальній справі, адвокатці Наталії Радіоновій. Нешвидко справа розглядалась у суді, але в результаті кривдник отримав строк. За рішенням суду його було позбавлено волі на строк 5 місяців. Тож із приміщення суду він відразу поїхав до виправної колонії. Посилання на рішення суду – https://reyestr.court.gov.ua/Review/105368771?fbclid=IwAR0_yvLt3aryBovsHHy4lSMLyLBgNUMVqIMOJfr8B5PFGjlOfmXiP-c5ymw
Життя родини за цей час змінилось на краще. Старша донька Юлія продовжила навчання в ліцеї, а Валентина розірвала шлюб і знайшла роботу.