назад

Послуги оплатив, але їх не виконали: адвокат з Рівного захистила права споживача

До Рівненського місцевого центру з надання БВПД звернувся пан Ігор (ім’я чоловіка змінене), середньомісячний сукупний дохід сім’ї якого є нижчим за суму прожиткового мінімуму, передбаченого чинним законодавством.

Справа в тому, що пані Ігор та товариство з обмеженою відповідальністю уклали договір про надання юридичних послуг. Відповідно до договору, ТзОВ прийняло на себе зобов’язання надати юридичні послуги, а їх склад, обсяг та загальна вартість була визначена у специфікаціях, які є невід’ємними частинами договору.

Пан Ігор свої зобов’язання згідно з договором виконав у повному обсязі, зокрема і сплатив аванс розміром 21 тис. грн. Натомість товариство з обмеженою відповідальністю свої зобов’язання не виконало. Це стало наслідком ухвалення заочного рішення не на користь клієнта, а також покладення на пана Ігоря додаткових штрафних санкцій.

Враховуючи, що юридичні послуги згідно з договором надавалися не адвокатами, пані Ігор був позбавлений можливості клопотати про притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб, що їх надавали. Відтак чоловік звернувся за допомогою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої неналежним виконанням договору.

Після призначення адвоката Ганни Лазарчук за дорученням №017/2-0000014 від 19.01.2016 р. було подано позов до суду про захист прав споживачів та відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Рішенням Рівненського міського суду у справі №569/1611/16-ц позов клієнта задоволено частково, договір про надання юридичних послуг, укладений між клієнтом та товариством з обмеженою відповідальністю, визнано таким, що не був виконаний. З товариства з обмеженою відповідальністю на користь пана Ігоря стягнуто 21 тис. грн 000 авансу за договором про надання юридичних послуг.