назад

Потерпілу від домашнього насильства ледь не притягнули до адміністративної відповідальності

Коли пані Віра викликала поліцію щоб захиститися від чоловіка-кривдника, вона навіть не могла подумати, що це обернеться проти неї. І що саме її спробують притягти до адміністративної відповідальності, а не того, хто її ображав.

Того вечора між пані Вірою та її чоловіком виникла сварка. Будучи напідпитку, той ображав її, принижував, погрожував. Психологічний тиск супроводжувався нецензурною лайкою. Злякана жінка зачинилася в окремій кімнаті та зателефонувала до поліції на гарячу лінію 102.

Поліцейські приїхали за 30-40 хвилин. За цей час чоловік заснув. Пані Віра розповіла правоохоронцям про те, що сталося, та попросила захистити її. Жінка благала вжити заходів до чоловіка та провести із ним профілактичну бесіду, на що поліцейські в грубій формі відмовили їй. Натомість почали висувати пані Вірі претензії щодо неправдивого виклику поліції. Потім правоохоронці розвернутися та пішли.

Через місяць після цього жінка отримала постанову, в якій зазначено, що її притягнуто до адміністративноївідповідальності за ст.183КУпАП за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб та накладено штраф у розмірі 850 грн.

За правовою допомогою пані Віра звернулася до Червоноградського місцевого центру з надання БВПД. Після розгляду звернення місцевий центр доручення адвокату Андрію Бруху, який співпрацює з системою БПД.

Після конфіденційної  зустрічі та узгодження правової позиції з клієнткою адвокат звернувся до суду з позовом до головного управління Національної поліції у Львівській області, у якому просив скасувати постанову про притягнення жінки до адміністративної відповідальності за ст.183 КУпАП.

Адже працівники поліції належним чином не перевірили – чи інформація, яку повідомила пані Віра, була дійсно завідомо неправдивою. Також в постанові не вказано, яку саме завідомо неправдиву інформацію вона повідомила, немає пояснень її чоловіка.

«В даному випадку працівники поліції, не розібравшись у ситуації, не опитавши заявницю, її чоловіка та сусідів, які фактично були свідками протиправної поведінки  чоловіка, халатно поставились до своїх прямих обов’язків. Ще більше – фактично намагались притягнути заявницю до адміністративної відповідальності. Тож ми підготували позов про оскарження постанови поліцейського та скерували його до суду», – розповів адвокат Андрій Брух.

Оцінивши докази у справі, суд задовольнив позов пані Віри про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення. Справа про притягнення жінки до адміністративної відповідальності за ст.183 КУпАП у виді штрафу в розмірі 850 гривень закрита.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/101951943