назад

Повернувся на службу — зняли з квартирного обліку. Відновити справедливість допомогла система БПД

Більш як 24 роки життя Валерій присвятив військовій службі. Він брав участь в АТО/ООС, отримав інвалідність, пов’язану із захистом Батьківщини, і у 2018 році звільнився із лав Збройних Сил України у зв’язку із закінченням контракту.

У березні 2022 року чоловік, попри наявну в нього другу групу інвалідності, мобілізувався до Сил оборони.

А в серпні того ж року отримав документ про зняття його та членів його сім’ї з квартирного обліку. Однак ані Валерій, ані його дружина чи двоє неповнолітніх синів житла у власності ніколи не мали. Та житлова комісія військової частини вирішила, що звільнення військовослужбовця у 2018 році є підставою припинення його права на поліпшення житлових умов.

Оскільки Валерій уже не раз звертався до системи безоплатної правничої допомоги, він знав, що ветерани війни мають право на безоплатне представництво їхніх інтересів у суді.

Тож і цього разу, маючи намір відстоювати справедливість у суді, звернувся до Шепетівського бюро правничої допомоги.

Допомагати клієнтові доручили адвокатці Лілії Борисовій, яка співпрацює з системою безоплатної правничої допомоги та має значний досвід в адміністративних справах.

Під час розгляду справи суд встановив, що на час розгляду житловою комісією питання щодо зняття з обліку військовослужбовця та членів його сімʼї не існувало жодної з обставин, що могла б слугувати підставою для виключення позивача з квартирного обліку.

Зважаючи на це, Хмельницький окружний адміністративний суд своїм рішенням повністю задовольнив позов про визнання незаконними дій військової частини та зобов’язав поновити Валерія відразу на трьох квартирних обліках:

  • осіб, які потребують поліпшення житлових умов;
  • військовослужбовців та членів їх сімей, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень в зв`язку з отриманням статусу учасника бойових дій;
  • військовослужбовців та членів їх сімей, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень в зв`язку із визнанням особою з інвалідністю II групи внаслідок захворювання, одержаного під час проходження військової служби у військовій частині.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 560/10790/23