назад

Повнолітній непрацездатний син стягнув з батька аліменти на своє утримання

Сергій має інвалідність з дитинства. Через серйозні проблеми зі здоров’ям 19-річний хлопець досі навчається у школі — зараз він у випускному класі. Після школи Сергій мріє вступити до вищого навчального закладу та здобути хорошу освіту.

Але для того, щоб втілити свою мрію, хлопець насамперед має дбати про власне здоровʼя. Ліки, відновна терапія, спеціальна дієта, обстеження та щорічне санаторно-курортне лікування — усе це коштує дуже дорого. Пенсії Сергія та доходів матері, з якою мешкає хлопець, не вистачає, щоб забезпечити усі його потреби. Саме тому Сергій звернувся до Черняхівського бюро правової допомоги.

Сергій пояснив, що хоче стягнути аліменти на своє утримання з батька. Адже жодної допомоги від нього не отримував.

У бюро Сергієві підтвердили, що відповідно до статті 198 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. Відтак призначили хлопцеві адвокатку Наталію Чайківську, яка співпрацює з системою БПД.

У позовній заяві адвокатка просила стягнути з батька Сергія аліменти на утримання повнолітньої непрацездатної дитини з інвалідністю в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів щомісячно з дня предʼявлення позову до суду на період непрацездатності сина.

Суд заяву задовольнив.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 293/675/23