назад

Повнолітня дитина звернулася до суду з позовом до свого батька про стягнення аліментів на її утримання до досягнення нею 23 років

 З моменту запровадження воєнного стану в Україні відбулось багато змін на законодавчому рівні. Однак незмінним залишився обов’язок батьків щодо піклування про своїх дітей.

Питання захисту прав та інтересів дітей також неодноразово було у фокусі змін. При цьому, як у мирний час, так і наразі одним із актуальних питань є стягнення аліментів на утримання дітей.

Пані Інна розповіла, що її батько справно сплачув аліменти до повноліття на її утримання. Але коли донька досягла повноліття, батько припинив їй матеріально допомагати. Та зазначив, що вона вже сама повинна себе утримувати.

Відповідно до статті 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і у зв’язку із цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Тому пані Інна звернулася до Шишацького бюро правової допомоги з метою стягнути аліменти на її утримування до досягнення 23 років.

Фахівчиня бюро – Катерина Малаш роз’яснила клієнтці, що обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов’язкової сукупності таких фактів:

  • досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18 років, але є меншим 23 років;
  • продовження навчання дочкою, сином; – потреба у зв’язку з цим у матеріальній допомозі;
  • наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Полтавський місцевий центр уповноважив Катерину Малаш на надання безоплатної вторинної правової допомоги, у виді складення для клієнтки документів процесуального характеру.

Проаналізувавши надані клієнтою документи, фахівчиня бюро підготувала, спрямовану до Шишацького районного суду Полтавської області, позовну заяву про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, до досягнення нею 23 років.

«Стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання, є одним із способів захисту інтересів дитини, забезпечення одержання нею коштів, необхідних для її життєдіяльності, оскільки у період навчання вона не має самостійного заробітку та потребує матеріальної допомоги з боку батьків, які зобов’язані утримувати своїх повнолітніх дітей, що продовжують навчатися, до досягнення ними двадцяти трьох років» – зазначила в обґрунтування позовних вимог Катерина Малаш.

08 вересня 2022 року Шишацьким районним судом Полтавської області ухвалено рішення про задоволення позовної заяви у повному обсязі.

Варто зауважити, що аліментні платежі є періодичними й повинні сплачуватися  платником аліментів щомісяця,  а війна не звільняє від обов’язку виконувати рішення суду.

Ознайомитися з рішенням суду можна тут https://reyestr.court.gov.ua/Review/106118639