назад

Поїхала в інше місто і відмовилася піклуватися про доньку: позбавили батьківських прав та стягнули аліменти

Василь та Ольга жили в цивільному шлюбі 3 роки. Офіційно шлюб не реєстрували, бо не бачили в цьому потреби. Незабаром у пари народилась донька Наталя. Василь звертався до суду щоб офіційно бути записаним батьком дитини.

Невдовзі пара розійшлась. Дитина залишилась жити з Василем. А Ольга поїхала працювати в інше місто. Довгий час вона не цікавилась життям доньки, натомість чоловік повністю утримує Наталю та сам її виховує. 

«Я намагався домовитись з Ольгою щодо розміру аліментів, адже вона виїхала і не спілкується з Наталочкою, а мені важко самому забезпечувати гідне життя доньці. Та вона нічого не хотіла чути, а добровільно аліменти також не сплачувала», — розповідає чоловік.

Оскільки Ольга не бере жодної участі в житті дитини, Василь вирішив позбавити її батьківських прав та стягнути аліменти. По допомогу чоловік звернувся до системи безоплатної правничої допомоги у Житомирській області

Діти мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, а якщо дитина малолітня, в її інтересах звертається законний представник — батько. Доручили цю справу адвокату Юрію Проценку, який співпрацює з системою БПД. 

Адвокат підготував позов про позбавлення батьківських прав матері та стягнення з неї аліментів на користь дитини. Суд задовольнив позовні вимоги.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 288/2512/22