назад

Позбавлення батьківських прав та взяття опіки над малолітньою онукою бабусею

Основними завданнями для батьків є турбота, виховання та забезпечення всім необхідним для життя своїх дітей. Однак  часто трапляється, що один із батьків або обидва ухиляються від виконання  батьківських обов’язків. У таких випадках виникають підстави позбавити їх батьківських прав.

За допомогою у вирішенні такого питання, до Гайсинського бюро правової допомоги на Вінниччині, звернулась пані Галина. У 2016 році, вона разом з донькою та двома внуками приїхали до Вінницької області з окупованого міста Ровеньки Луганської області.

Нещодавно в її сім’ї сталась трагедія – передчасно пішла з життя дочка і двоє малолітніх онучок залишились без мами, про місцезнаходження ріднього батька пані Галині невідомо, зять дітьми ніколи не цікавився, не виховував та не підтримував матеріально з моменту їх народження.

Для того, щоб мати змогу в повній мірі реалізовувати та забезпечувати права та інтереси  молодшої внучки, пані Галина прийняла рішення позбавити рідного тата батьківських прав. Старша внучка отримала статус сироти згідно з законом, оскільки запис про її батька зроблено згідно з ст. 135 Сімейного кодексу України.

Працівники Гайсинського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги ознайомившись із ситуацією пані Галини, призначили їй адвоката для складання позовної заяви про позбавлення батьківських прав батька внучки, здійснення представництва інтересів жінки в суді.

Ухвалою Тростянецького районного суду Вінницької області відкрито провадження у справі, призначено підготовче засідання. Однак відповідач на засідання суду не з’явився та відзив на позов від нього суд не отримував. Конверти з документами надіслані відповідачу за адресою місця його реєстрації, повернулися з поштового відділення зв’язку, з відмітками “про неможливість прийняти відправлення у зв’язку з тим, що на даний час, вказаний індекс не обслуговується”. Також про дату, час та місце розгляду справи відповідач повідомлявся шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-порталі Судової влади України.

Суд ретельно дослідив обставини справи, норми законодавства, що регулюють дані правовідносини та  прийняв рішення задовольнити позов пані Галини, так як наявні всі підстави позбавити батьківських прав батька дівчинки.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 147/630/22