назад

Позов про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням

До Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка Н. яка відповідно до п. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» у редакції від 18.06.2016 є особою, середньомісячний сукупний дохід сім’ї якої нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

Клієнтку центру турбувало питання, що вона являється наймачем 3-х кімнатної квартири №71. На теперішній час в квартирі зареєстровані і проживає позивачка, її дочка, а також діти. Позивач разом з дочкою сама сплачує всі витрати за комунальні послуги, в тому числі і ті послуги, які нараховуються на відповідача, оскільки він зареєстрований в квартирі. У зв’язку з тим, що відповідач без поважних причин не проживає в спірній квартирі близько 20 років, тому його необхідно в судовому порядку визнати таким, що втратив право користування житловим приміщенням.

Сумським місцевим центром було видано доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги що передбачало представництво інтересів клієнта в суді та складання процесуальних документів адвокатом Смирновій Ольги Леонідівни.

Адвокат, проаналізувавши всі наявні обставини справи, склала обґрунтовану позовну заяву до суду про визнання особи такою, що втратила право користування житловою площею.

Зарічний районний суд міста Суми прийшов до висновку справу за позивом громадянки А до громадянина Б про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням закрити, в зв’язку зі смертю відповідача. Як результат, позовна заява була задоволена в повному обсязі.