назад

Працівниця бюро правової допомоги захистила право особи на отримання аліментів у зв’язку з продовженням навчання

До Семенівського бюро правової допомоги Кременчуцького місцевого центру звернулася пані Юлія, син якої продовжує навчання та у зв’язку з цим потребує коштів від батьків. Колишній чоловік пані Юлії добровільно коштів на навчання сина не надає.

Жінка розповіла, що нещодавно розірвала шлюб, від якого у неї залишився син, котрий досяг повноліття та продовжує навчання у вищому навчальному закладі. Витрати на навчання включають: проживання у гуртожитку, придбання канцтоварів, навчальної літератури, придбання ноутбука, проїзд до місця навчання з дому. Крім того сину необхідні кошти на харчування, одяг та взуття. У зв’язку з цим син потребує коштів від батьків. Пані Юлія є особою з інвалідністю, виховує самостійно меншу дочку, тому повністю забезпечити потреби сина у зв’язку з навчанням вона не в змозі. Батько добровільно коштів на потреби сина у зв’язку з навчанням не надає. Син не отримує ніякого доходу та не має можливості працевлаштуватися у зв’язку з навчанням.

Уповноважили захищати права клієнтки юриста Семенівського бюро правової допомоги Олену Зайченко. На основі наданих документів та відомостей юристка склала заяву до суду про стягнення аліментів на повнолітнього сина, що продовжує навчання.

Враховуючи обставини справи та дослідивши додані до заяви докази, суд  встановив, що повнолітній син продовжує навчання і його батько має можливість надавати матеріальну допомогу у зв`язку із цим.

«Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання», – консультує юристка Олена Зайченко.

Таким чином, фахівчиня бюро правової допомоги  допомогла особі захистити її право на аліменти у зв’язку з навчанням.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №547/485/22