назад

Працівниця Семенівського бюро правової допомоги допомогла оформили клієнтці опікунство над її братом

У літньому віці багато людей перестають справлятися з елементарними побутовими завданнями, доглядом за собою і своїм майном. Причиною цього можуть бути як серйозні захворювання або інвалідність, так і психічні розлади. Офіційно оформлена опіка (або піклування) над літньою людиною дозволяє захистити його інтереси і забезпечити гідні умови життя.

До Семенівського бюро правової допомоги Кременчуцького місцевого центру звернулася пані Тетяна, брат якої хворіє на психічне захворювання та потребує постійного стороннього догляду. Брат пані Тетяни не може самостійно забезпечити собі нормальне життя і самообслуговування, потребує постійної опіки зі сторони сестри. Для визнання брата недієздатним та оформлення себе опікуном пані Тетяна звернулась до Семенівського бюро.

Центром встановлено належність особи до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу (особа з інвалідністю) та  уповноважили представляти інтереси клієнтки головну юристку Семенівського бюро правової допомоги Олену Зайченко.

Після бесіди з клієнткою та ознайомлення із наданими документами працівниці бюро стало відомо, що брат пані Тетяни має психічне захворювання та не може самостійно забезпечити собі нормальне життя і самообслуговування, не усвідомлює значення своїх дій та не може керувати ними, не може самостійно вчиняти ніяких дій. Для забезпечення особистих немайнових і майнових прав останній потребує постійної опіки своєї сестри. Внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу брат не усвідомлює наслідків своєї поведінки, тому пані Тетяна здійснює за ним догляд та має бажання бути його опікуном в подальшому житті.

Олена Зайченко на основі наданих документів та відомостей склала заяву до суду про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки.

Враховуючи обставини справи та дослідивши додані до заяви докази, суд  встановив, що вимоги пані Тетяни про визнання недієздатним її брата, встановлення над ним опіки та призначення опікуна, є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

«Цивільним кодексом України передбачено, що фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування. Судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною відносяться на рахунок держави.» –  консультує Олена Зайченко.

Таким чином, Олена Зайченко допомогла особі оформити опікунство над її братом  та відповідно захистити його права та інтереси.

Ознайомитися з матеріалами справи можна тут.