назад

Працівниця Семенівського бюро правової допомоги допомогла оформили клієнтці опікунство над її братом

До Семенівського бюро правової допомоги звернулася пані Тетяна, брат якої хворіє на психічне захворювання та потребує постійного стороннього догляду. Брат пані Тетяни не може самостійно забезпечити собі нормальне життя і самообслуговування, потребує постійної опіки зі сторони сестри. Для визнання брата недієздатним та оформлення себе опікуном пані Тетяна звернулась до системи БПД.

Кременчуцький місцевий центр з надання БВПД уповноважив представляти інтереси клієнтки головну юристку Семенівського бюро правової допомоги Олену Зайченко.

Після бесіди з клієнткою та ознайомлення із наданими документами працівниці бюро стало відомо, що внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу брат не усвідомлює наслідків своєї поведінки, тому пані Тетяна здійснює за ним догляд та має бажання бути його опікуном в подальшому житті.

Олена Зайченко на основі наданих документів та відомостей склала заяву до суду про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки.

Враховуючи обставини справи та дослідивши додані до заяви докази, суд  встановив, що вимоги пані Тетяни про визнання недієздатним її брата, встановлення над ним опіки та призначення опікуна, є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

«Цивільний кодекс України передбачає, що фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування. Судові витрати, пов’язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною відносяться на рахунок держави», –  консультує Олена Зайченко.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №547/248/22