назад

Правники допомогли пенсіонеру здійснити перерахунок пенсії

Пенсійні питання і досі залишаються одними з найбільш актуальних для наших громадян. Серед них – перерахунок пенсії. Саме з такою проблемою прийшов до наших фахівців Валентин Сергійович. І спільними зусиллями правників Новомосковського бюро правової допомоги чоловікову вдалося перерахувати та збільшити свої законні соціальні виплати.

Валентин Сергійович звернувся до фахівців системи безоплатної правової допомоги маючи пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком – 1552,63 грн., з понаднормовим стажем більше 4 років. Він розповів – ще у 2018 році з`ясував, що в його довідці про заробітну плату було не зазначено всі доходи. Тоді пенсіонер звернувся до КЗ «Новомосковська ЦРЛ» із заявою про надання довідки про його заробітну плату за період з січня 1989 року по грудень 1991 року, з включенням доходу заробітної плати за понаднормову роботу.

Отримавши всі необхідні папери, Валентин Сергійович звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням більш вигідного періоду. Проте, Пенсійний фонд відмовив у перерахунку пенсії, мотивуючи це тим, що за вказаний період відсутні відомості щодо нарахування та перерахування податків і зборів.

Вважаючи, що такі дії Пенсійного фонду є протиправними та такими, що порушують його право на належне соціальне забезпечення, пенсіонер звернувся до Новомосковського бюро правової допомоги. Правники бюро допомогли із складанням відповідних документів до суду.

У результаті рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду (http://reyestr.court.gov.ua/Review/82160201) позовні вимоги пана Валентина було задоволено в повному обсязі, а саме:
– визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за період з січня 1989 року по грудень 1991 року;
– зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зробити перерахунок пенсії пану Валентину, з урахуванням заробітної плати за період з січня 1989 року по грудень 1991 року.

Таким чином, не тільки було поновлено право пана Валентина на належне соціальне забезпечення, а ще й значно збільшено розмір його пенсії.

А ми нагадуємо: якщо маєте запитання або вам потрібна консультація юриста звертайтесь до центрів або бюро правової допомоги України, а адресу найближчого ви зможете дізнатись за телефоном контакт-центру 0-800-213-103.