назад

Право на оформлення власності на земельну ділянку реалізовано

  Як оформити право власності на земельну ділянку, коли допущена помилка у внесених точках координат при виготовленні технічної документації сусідом?
З такою проблемою зіткнулася пані Вікторія, яка у 2019 році успадкувала батьківський будинок, розташований на земельній ділянці площею 0,0251га (в т.ч 0.0012 га в зоні дії обмежень сервітутів), призначеній для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Спочатку, жінка звернулась до землевпорядної організації для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі, для внесення відомостей про земельну ділянку до автоматизованої системи державного земельного кадастру. Однак виявилося, що при виготовленні технічної документації із землеустрою на сусідню земельну ділянку, працівники землевпорядної організації допустили технічні помилки. Через що межа між земельною ділянкою пані Вікторії та сусіда була зміщена в сторону земельної ділянки заявниці. Внаслідок чого суміжні земельні ділянки накладаються одна на одну.
  У добровільному порядку сусід відмовився вирішити спірне питання та надати згоду на внесення змін у систему координат суміжних земельних ділянок. Тому пані Вікторія вирішила звернутися за допомогою до Хустського місцевого центру з надання БВПД. Для представництва її інтересів в суді за дорученням місцевого центру від 23.09.2021 року, було призначено адвоката Мацолу Аліну Володимирівну.
Адвокат підготувала позовну заяву до Хустського районного суду про скасування права власності на суміжну земельну ділянку, скасування державної реєстрації вказаної земельної ділянки та видалення кадастрового номеру із публічної кадастрової карти .
  Хустський районний суд розглянув справу і дослідивши всі матеріали та надані докази, виніс рішення, яким задовільнив повністю позовну заяву, скасував право власності на земельну ділянку сусіда, скасував державну реєстрацію вказаної земельної ділянки сусіда та прийняв рішення вилучити запис щодо цієї земельної ділянки із державного земельного кадастру та скасував її державний кадастровий номер.
  Рішення набрало законної сили. Тепер пані Вікторія зможе нарешті реалізувати своє право на оформлення права власності на земельну ділянку.
Справа №309/3680/21