назад

Право власника майна користуватися та розпоряджатися  ним відновлено

Право власника майна вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користуватися та розпоряджатися своїм майном. передбачено статтею 391 ЦК України. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Із такою проблемою зіткнулася пані Марія, коли надумала продавати свій будинок. За правовою допомогою громадянка звернулася до Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Заявниця повідомила, що у листопаді 2021року вона подала відповідні документи до приватного нотаріуса Хустського районного нотаріального округу для оформлення правочину, де їй було повідомлено, що в Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна міститься заборона  даного нерухомого майна, зареєстрована 08.11.2006року Хустською державною нотаріальною конторою на підставі повідомлення від 25.01.1989року Хустської райспоживспілки.

Самостійно скасувати вказані обтяження неможливо, оскільки єдиною умовою скасування державної реєстрації права власності, обтяження та іншого речового права є рішення суду, яке набрало законної сили.

Для представництва її інтересів в суді за Дорученням  місцевого центру від 29.12.2021року, було призначено адвоката  Іляшкович Наталію Василівну.

Яка вивчила надані клієнтом матеріали, підготувала позовну заяву про скасування заборони відчуження нерухомого майна та виключення майна з єдиного Реєстру заборони відчуження об’єктів нерухомого майна до Хустського районного суду Закарпатської області.

Відповідно до встановлених судом обставин про те, що пані Марія станом на 2022 рік не має жодних зобов’язань перед райспоживспілкою, суд задовольнив позов та скасував заборону відчуження нерухомого майна, зареєстровану 08.11.2006 року Хустською державною нотаріальною конторою на підставі повідомлення від 25.01.1989 року Хустської райспоживспілки про обтяження житлового будинку в с.Кошельово Хустського району Закарпатської області.

Рішення набрало законної сили. Пані Марія відновила своє право як власника будинку і тепер вона зможе ним розпоряджатися.

Справа №309/898/22

Посилання на рішення суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/Review/104388734