назад

Право власника земельної ділянки на встановлення земельного сервітуту задоволили у суді

До Тячівського бюро правової допомоги звернулася пані Василина. Жінка повідомила, що вона є власницею дворового господарства в селі площею 0.10 га. Однак, доступ до її земельної ділянки можливий виключно через земельну ділянку сусідки Юлії, яка чинить перепони під час проїзду транспортних засобів до дворового господарства пані Василини, через що жінка не може безперешкодно користуватися та розпоряджатися своїм майном. 

Адвокат, що співпрацює з системою БПД Тетяна Поковба, зібрала необхідні докази та подала позов про встановлення постійного земельного сервітуту, в якому просила встановити на користь своєї клієнтки земельний сервітут, який полягає у праві проходу та проїзду автомобільним транспортом до житлового будинку пані Василини.

Тячівський райсуд, встановив, що повноцінно використовувати житловий будинок, що належить позивачці, неможливо без встановлення сервітуту, так як доступ (прохід та проїзд автомобільним транспортом) до нього можливий лише через земельну ділянку, яка перебуває у власності відповідачки.  Оскільки та перешкоджає проходу до житлового будинку та проїзду позивача автомобільним транспортом, тому позовні вимоги слід задовольнити та встановити постійний земельний сервітут через земельну ділянку сусідки.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №307/1716/22