назад

Правова допомога в дії: жінка отримала 26 тисяч компенсації

На початку лютого цього року пані Марина звільнилась з посади вихователя одного із дитячих садочків м. Дніпро. У день звільнення пані Марина мала такі види невикористаної відпустки: відпустку як жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, за 2010 рік; відпустку як жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, за 2011 рік;  частину щорічної основної оплачуваної відпустки за 2012 рік. Однак, в день звільнення пані Марині не була виплачена грошова компенсація за вищевказані невикористані дні відпустки

Не зволікаючи, пані Марина звернулась до фахівців Дніпровського місцевого центру з надання БВПД, де їй підготували заяву до роботодавця про виплату грошової компенсації за частину щорічної основної оплачуваної відпустки за 2012 рік, невикористані дні відпустки як жінці, яка працює і має двох або більше дітей до 15 років, за 2010 та 2011 роки, а також компенсацію за затримку у виплаті цих коштів, оскільки вони мали бути виплачені пані Марині в день звільнення.

Результат не змусив себе чекати. Протягом трьох днів з моменту надходження такої заяви один із дитячих садочків м. Дніпро в повному обсязі виплатив грошову компенсацію за невикористані дні відпустки, а також грошову компенсацію за затримку у виплаті відпускних, що у сумі складає 26 785 грн. 40 коп..

Нагадуємо нашим читачам:

у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;

виплата всіх сум, що належать працівнику, проводиться в день звільнення;

у разі невиплати звільненому працівникові сум у день звільнення, роботодавець повинен виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, виходячи із середньої заробітної плати за останні 2 місяці роботи.