назад

Програма відновлення для неповнолітніх в дії

Юність – чи не найяскравіший період життя людини. Дитинство вже промайнуло і поступово починається доросле життя, про яке так довго мріялося. Здається, що вже можна самостійно приймати перші дорослі рішення, не питаючи чийогось дозволу. В той же час, не завжди є усвідомлення того, що і відповідальність за прийняті рішення також потрібно буде нести самостійно.
Так, неповнолітня жителька Волині вирішила, що вже достатньо доросла, аби спробувати власноруч керувати транспортним засобом – мотоциклом. Втім, відсутність досвіду кермування одразу далася взнаки і , хоч, на щастя, це не спричинило непоправних наслідків, однак все ж таки обернулося звинуваченням у порушенні правил експлуатації транспортного засобу особами, які керують транспортними засобами (ст. 286 КК України). Внаслідок спричиненого дівчиною ДТП двоє осіб отримали травми середньої тяжкості.
Перший дорослий вчинок міг обійтися юній дівчині кримінальним покаранням. І, хоч розуміння легковажності своїх дій одразу відчулося, вручена підозра не залишила сумнівів у тому, що відповідальність за вчинене все ж таки доведеться понести.
Не відомо як склалося би подальше життя дівчини, якби починати самостійне життя довелося маючи за плечима судимість за вчинення кримінального правопорушення.
Однак, скориставшись можливістю взяти участь у Програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення, дівчина отримала шанс виправити свою помилку та успішно використала його.
Вона повністю усвідомила свою вину та визнала факт вчинення кримінального правопорушення, щиро розкаялася, вибачилася та примирилася з потерпілими. Врахувавши усі ці обставини, суд звільнив дівчину від кримінальної відповідальності.
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області вкотре нагадує, що потрапити у неприємну ситуацію, скоїти необачний вчинок у юному віці може кожен. Тому, варто пам’ятати, що участь у Програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення, надає можливість вчасно усунути негативні наслідки своїх небезпечних дій та повернутися до нормального життя.