назад

Доручення № 166 від 17.02.2015 р.

провадження № 11-кп/789/89/15

Адвокат Нікулін Ігор Васильович.

Ухвалою Чортківського районного суду від 20 січня 2015 року Б., якого засуджено вироком Зборівського районного суду від 23 грудня 2013 року за ч. 3 ст. 185, ч. 4 ст. 70 КК Українина три роки один місяць позбавлення волі, відмовлено в задоволенні клопотання Чортківського СІЗО № 26 та спостережної комісії при Чортківській районній державній адміністрації про умовно дострокове звільнення від відбування цього покарання.

Свою відмову в задоволенні цього клопотання суд першої інстанції мотивував тим, що фактичне відбування засудженим покарання, тобто ця формально-юридична підстава умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, виникла лише у зв’язку з застосуванням до Б. закону України «Про амністію в 2014 році», внаслідок чого невідбуту частина покарання йому скорочено на половину.

Судом апеляційної інстанції, в якому взяв участь адвокат за призначенням, було доведено безпідставність висновків суду першої інстанції, доведено наявність підстав та всіх необхідних умов, передбачених ст. 81 КК України, для застосування до засудженого Б. умовно-дострокового звільнення від відбування покарання.

Доведено, зокрема, що засуджений Б. в процесі відбування покарання поводив себе сумлінно і належно відносився до праці, заохочувався адміністрацією СІЗО, що є достатньою підставою для застосування до нього умовно-дострокового звільнення від відбування покарання.

Ухвалою апеляційного суду Тернопільської області від 25 лютого 2015 року ухвалу Чортківського районного суду від 20 січня 2015 року відносно Б. скасовано. Прийнято нову ухвалу про задоволення спільного клопотання Чортківського СІЗО №26 та спостережної комісії при Чортківській районній державній адміністрації та звільнено Б. умовно-достроково від відбування невідбутого строку покарання, який становить п’ять місяців, п’ять днів.