назад

Родині військовополоненого допомогли відновити виплати

Марія — дружина військового, який обороняв Маріуполь. У квітні 2022 року жінка дізналася, що її чоловік отримав поранення і потрапив у полон, де перебуває й донині. Доходи чоловіка були єдиним джерелом до існування родини, тому Марія звернулася до військової частини, де проходив службу Олександр. Там їй підтвердили, що військовий справді потрапив у полон і розпочали виплату родині належного грошового забезпечення. Однак з 19 червня 2022 року ці виплати припинили, обґрунтувавши це тим, що нібито Олександр добровільно здався в полон.

По допомогу у вирішенні цієї ситуації жінка звернулась до системи безоплатної правової допомоги Миколаївщини. Для представництва інтересів клієнтці призначили адвоката, якій співпрацює з системою БПД Романа Качана.

Вивчивши обставини справи, адвокат підготував позовну заяву до суду, в якій зауважив, що виплата грошового забезпечення членам сімей здійснюється до повного з’ясування обставин потрапляння  військовослужбовців у полон або звільнення з полону.  

«Зважаючи, що чоловік Марії все ще перебуває в полоні і військовою частиною не було доведено обставини щодо добровільної здачі в полон, зупинення виплат грошового забезпечення було незаконним», — відзначає адвокат.

Суд став на сторону Марії. Визнав протиправними дії військової частини щодо припинення виплати грошового забезпечення її чоловіка, що перебуває в полоні, і зобов’язав нарахувати та виплатити зазначене грошове забезпечення за період з 19 червня 2022 року по 10 травня 2023 року.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №400/943/23

Детальніше про грошове забезпечення сімей військовослужбовців, захоплених у полон https://bit.ly/430rt96.