назад

«Розпускаєш руки» – живи деінде, або як виселити зі свого помешкання домашнього насильника

Розлучення – справа буденна. Чимало пар розлучаються на перших роках спільного життя, або ж навпаки – подружжя, що разом прожило не одне десятиліття, приймає рішення розірвати шлюб. Проте, далеко не завжди розлучення проходить спокійно, а колишнє подружжя надалі здатне мирно співіснувати.  Так сталось і з героїнею нашої наступної історії, для якої розірвання шлюбу не принесло ані спокою, ані свободи, ані безпеки.

«Нещодавно в мене була справа, коли потрібно було через суд виселити чоловіка з квартири його колишньої дружини. Адже, після розлучення, колишній чоловік моєї клієнтки не лише не захотів покинути її оселю, але й робив її життя нестерпним. В професійній термінології це називається – вчиняв домашнє насильство», – розповів завідувач Рівненського бюро правової допомоги №1 Юрій Висоцький.

Юрій Висоцький представляв у суді інтереси пані Ірини. Привела її до Рівненського бюро правової допомоги проблема домашнього насильства. Як розповіла жінка, сімейне життя з чоловіком в них не склалось. Допоки були одружені, мешкали вони в її квартирі, там і зареєстрували місце проживання чоловіка. А ось після розлучення, покинути  її помешкання колишній чоловік не захотів і лишився жити з нею.

Проте і мирно співіснувати під одним дахом не вийшло. Пані Ірина заявила, що колишній чоловік систематично вчиняє проти неї фізичне психологічне та економічне насильство.

Розбираючись у справі, Юрій Висоцький з’ясував, що клієнтка  7 разів зверталася до поліції із заявами про вчинення домашнього насильства її співмешканцем. Підтверджується факт вчинення стосовно пані Ірини домашнього насильства і виписаним поліцією терміновим заборонним приписом.

На думку юриста, усі ці факти свідчать про те, що колишній чоловік є системним домашнім насильником і покласти цьому край можливо, якщо примусово виселити чоловіка із помешкання клієнти.

Для цього Юрій Висоцький підготував відповідну заяву до суду, де перерахував усі вищезазначені факти та просив виселити чоловіка з квартири без надання іншого житлового приміщення.

Дослідивши усі матеріали, суд ухвалив позитивне рішення на користь клієнтки.

Таким чином, завдяки допомозі юристів БПД, жінка отримала шанс мати мир та спокій у власній оселі, а колишнього чоловіка лишити хіба що в спогадах.

Ця справа у  Єдиному державному реєстрі судових рішень № 569/5034/22