назад

Лука є особою з інвалідністю та належить до ромської нацменшини. Восени 2022 року суд визнав його винним у вчиненні адміністративного правопорушення – повторному керуванні транспортним без посвідчення водія (ч. 5 ст. 126 КУпАП). 

Луку оштрафували на майже 41 тис. грн, заборонили водити авто 5 років та вилучили машину.

Для чоловіка одномоментна сплата такої суми штрафу була неможлива, тож по допомогу він звернувся до Хустського бюро правничої допомоги. 

Оскільки пан Лука є особою з інвалідністю та отримує пенсію чи допомогу, що призначається замість пенсії, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, він має право на безоплатне представництво своїх інтересів у суді. 

Йому призначили адвоката, який співпрацює з системою безоплатної правничої допомоги, Микиту Кузнєцова. 

Адвокат звернувся до суду із заявою про розстрочку виконання рішення суду, в якій просив суд розстрочити сплату штрафу строком на 36 місяців.

«У заяві я просив розстрочити сплату штрафу щомісяця рівними частинами по 1113 грн Адже мій клієнт знаходиться у важкому матеріальному становищі, є інвалідом третьої групи. Він ніде не працює, оскільки з початку повномасштабної війни рф проти України стало набагато складніше знайти роботу. Пенсія по інвалідності — це єдине джерело його доходу. Тому сплатити всю суму штрафу одразу він не може», — зазначив адвокат.

Суд позов задовольнив. Тепер Лука зможе сплачувати штраф частинами. 

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 309/5192/22