назад
04.09.23

Розстрочити великий штраф — місія здійсненна завдяки системі БПД

Одним із інструментів покарання осіб, які вчиняють правопорушення є накладення штрафу через рішення суду. Але що робити, якщо особа, на яку накладено штраф не має достатніх коштів для його виплати?

Саме з таким питанням звернувся до системи БПД Харківщини звернувся пан Василь.  Він розповів, що він був визнаний винним вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння) та на нього було накладено штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн.

Оскільки, через військову агресію російської федерації пан Василь втратив роботу та отримував лише мінімальну пенсію, як особа з інвалідністю, він належав до категорії суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу. Для представництва інтересів клієнта уповноважили адвоката Миколу Мазницького, який підготував заяву про відстрочку виконання постанови суду щодо розстрочення виплати штрафу на 12 місяців.

«Виконання рішення суду є обов’язковим для осіб, стосовно яких накладаються стягнення. Головним ризиком в таких ситуаціях є порушення терміну його виконання. В такому випадку штраф подвоюється та передається на виконання до органів державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна», — коментує адвокат.

За словами правозахисника, за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.

У випадку пана Василя сума штрафу, у разі її несплати, мала скласти 34 000 грн. Проте, адвокат надав документи, що  підтверджують факт того, що пан Василь  має скрутне матеріальне становище, оскільки ніде не працює, ніяких соціальних виплат, крім мінімального розміру пенсії не отримує, а отже виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у встановлені строки може бути утрудненим або взагалі неможливим.

Враховуючи життєві обставини в яких він опинився, це могло стати непосильним тягарем та стати підґрунтям для накладення арештів на його особисте майно та рахунки.

Суд вивчивши позицію клієнта та ознайомившись з наявними матеріалами справи, задовольнив вимоги про розстрочку виплату штрафу було розстрочене на 12 місяців.

Наразі щомісячний платіж пана Василя складає 1 417 грн., що дозволить йому належним чином виконати постанову суду, уникнувши додаткових стягнень.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 636/1481/23