назад

Щоб батько лишив у спокої: син через суд отримав обмежувальний припис

Максим живе з матір’ю у своїй квартирі. Проте спокій ця родина втратила через батька Максима. Чоловік хоча і проживає окремо, але регулярно навідується до свого сина, часто в стані алкогольного сп’яніння. Намагається проникнути до помешкання, погрожує зброєю, вчиняє сварки. 

Через такі дії з боку батька Максим неодноразово звертався до поліції.

Наприкінці минулого року чоловіка  притягнули до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства відносно сина — оштрафували на 170 гривень + судовий збір.

Сума штрафу дрібна, тож Максим не вірив, що таке покарання якось вплине на поведінку батька. Відтак він звернувся до Луцького бюро правничої допомоги, щоб отримати через суд обмежувальний припис відносно батька. Постраждалі від домашнього насильства мають право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду, щоб захистити себе.

Максим мав докази: і звернення до поліції і факт притягнення кривдника до адміністративної відповідальності.

Представляти інтереси Максима у суді доручили адвокатці, яка співпрацює з системою БПД, Олені Сидун.

Вона підготувала заяву до суду про видачу обмежувального припису, в якій просила на 6 місяців заборонити батьку наближатись і перебувати в місці проживання Максима.

Суд задовольнив заяву щодо видачі обмежувального припису, взявши до уваги систематичність умисних протиправних діянь батька відносно Максима та уразливість заявника від діянь кривдника. Адже Максим  є особою ІІІ групи інвалідності і йому протипоказані стреси та нервове напруження, а такі дії батька негативно впливають на його психологічний стан.

Відтак, Максим та його мати зможуть принаймні пів року жити в своїй оселі у спокої. Адже за порушення обмежувального припису на кривдника чекатиме вже більш суворе покарання, передбачене ст. 390¹ Кримінального кодексу України ( пробаційний нагляд на строк до двох років або обмеженням волі на той самий строк)

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень № 161/1602/24