назад

Щоб отримати свідоцтво про смерть сина, довелося звертатися до суду

Син Катерини загинув, виконуючи бойове завдання у травні 2022 року на Донеччині.

Жінка отримала сповіщення про його смерть від районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та копію акта про настання смерті, засвідчену командиром військової частини.

З акту, складеного командиром та навідником оператором танку танкової роти військової частини, стало відомо, що тіло захисника не змогли евакуювати через масивні обстріли, місце його загибелі знаходиться на непідконтрольній території.

З цими документами Катерина звернулася до відділу ДРАЦС, щоб отримати свідоцтво про смерть, однак їй відмовили, бо бракувало документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою.

Через те, що смерть чоловіка настала на тимчасово окупованій території України, неможливо зареєструвати його смерть відповідно до українського законодавства та отримати свідоцтво про смерть українського зразка.

Катерина — людина похилого віку, має проблеми зі здоров’ям і їй важко самостійно звернутися по правничу допомогу. Тому від її імені за нотаріально посвідченою довіреністю до системи БПД — Богодухівського бюро правничої допомоги звернувся її сусід Дмитро.

Катерина як член сім’ї загиблого захисника України, має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти її інтереси доручили юристці Олені Змієвській.

Вона вивчила надані документи, склала та подала до суду заяву про встановлення факту смерті.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі:

1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою;

2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.

Суд дослідив обставини справи та надані докази, задовольнив позовну заяву.

Тепер Катерина може отримати свідоцтво про смерть, і надалі претендувати на виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з загибеллю її сина — військовослужбовця.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 613/415/23.